☰

Arhīvs

IT darbības traucējumi saistībā ar "CrowdStrike" publicētiem atjauninājumiem Latvijā šobrīd netiek novēroti

CERT.LV informē, ka Latvijā šobrīd netiek novēroti IT sistēmu darbības traucējumi, par kuriem tiek ziņots citviet pasaulē. Pieejamā informācija liecina, ka vismaz daļa sistēmu darbības traucējumu citviet pasaulē varētu būt saistīti ar kiberdrošības uzņēmuma "CrowdStrike" izmantoto sistēmu publicētiem atjauninājumiem. Latvijā "CrowdStrike" programmatūra netiek plaši izmantota.

[] Aktualitātes

CERT.LV vadītāja piedalās ANO diskusijā par noturības stiprināšanu kibertelpā

CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina veiksmīgi pārstāvēja Latviju tematiskajā diskusijā par noturības stiprināšanu kibertelpā, ko 9. jūlijā organizēja Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO Ņujorkā sadarbībā ar Bahreinas pārstāvniecību un Kolumbijas pārstāvniecību, kā arī ar ANO domnīcu UNIDIR (United Nations Institute for Disarmement Research).

[] Aktualitātes

Atklātas vairākas nopietnas ievainojamības GitLab Community un Enterprise versijās

Pasaulē un Latvijā plaši izmantotās programmatūru izstrādes platformas GitLab Community un Enterprise versijās ir identificētas vairākas nopietnas ievainojamības. Bīstamākā un jaunākā no tām ir CVE-2024-6385 (CVSS 9.6 / 10.0), kuru uzbrucēji var izmantot, lai izpildītu neautorizētus automatizētus uzdevumus (pipeline jobs) kā cits lietotājs.

[] Brīdinājumi

Atklāta kritiska ievainojamība RADIUS protokolā

Atklāta kritiska ievainojamība (CVE-2024-3596) RADIUS protokolā, kurai dots nosaukums Blast-RADIUS. Izmantojot šo ievainojamību, uzbrucējs var piekļūt mērķa iestādes \ uzņēmuma tīkla iekārtām un servisiem nezinot lietotāju piekļuves datus un, iespējams, pat apiet vairāku faktoru autentifikāciju (MFA).

[] Brīdinājumi

Teksta ziņojumapmaiņas uzbrukumi: Smikšķerēšanas sāga OUCH! jūlijs 2024

Ziņojumapmaiņas uzbrukumi, ko dēvē arī par smikšķerēšanu (vārdu "SMS" un "pikšķerēšana" kombinācija), notiek, kad kiberuzbrucēji izmanto SMS, īsziņas, vai līdzīgas ziņojumapmaiņas tehnoloģijas, lai ar viltu piespiestu veikt darbības, kuras nevajadzētu veikt

[] Ieteikumi lietotājiem

Kiberlaikapstākļi | 2024 | JŪNIJS

Pieejami kiberlaikapstākļi par 2024. gada MAIJU. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.

[] Ziņas

Kalendārs

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē