☰

Viltus loterija mazumtirdzniecības tīkla “Maxima” vārdā

Brīdinājums! Pēdējo divu dienu laikā saņemti vairāki ziņojumi par viltus loteriju, kurā nesankcionēti izmantots mazumtirdzniecības tīkla “MAXIMA” zīmols. Krāpniecības mērķis ir piekļūt lietotāja kredītkartes datiem. Informācija par loteriju tiek izsūtīta SMS veidā..

[] Brīdinājumi

Šantāžas e-pasti latviešu valodā

Šodien daļa Latvijas iedzīvotāju saņēmuši krāpnieciskus šantāžas e-pastus latviešu valodā. Tajos tiek apgalvots, ka ļaundaris par lietotāju ievācis sensitīvu informāciju, kamēr apmeklētas pieaugušajiem domātas saites. Tālāk tiek draudēts šo kompromitējošo informāciju izsūtīt draugiem, ģimenei un kolēģiem. Tas ir krāpšanas mēģinājums un nekāda kompromitējoša materiāla nav!

[] Brīdinājumi

Masveidā WhatsApp izplatās viltus ziņa

WhatsApp ziņa, kas šodien tiek masveidā izplatīta par it kā kritisku drošības problēmu, kuru kāds var izmantot, atsūtot video, ir VILTUS ZIŅA.

[] Brīdinājumi

Kritiska Windows 10 ievainojamība - CVE-2020-0796

ATJAUNOTA INFORMĀCIJA! Microsoft publicējis atjauninājumus kritiskās ievainojamības (CVE-2020-0796) novēršanai, kas skar MS servera ziņojumu bloka protokolu 3.1.1. Šī ievainojamība ir bīstama, jo tā uzbrucējiem sniedz attālinātā koda izpildes iespēju (Remote Code Execution) mērķa SMB serverī (SMB Server) vai SMB Klientam (SMP Client).

[] Brīdinājumi

Microsoft vārdā veikta pikšķerēšanas kampaņa

CERT.LV ir saņēmusi virkni ziņojumu par intensīvu pikšķerēšanas kampaņu, kas vērsta uz valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem. Pikšķerētāju neatlaidība apliecina nepieciešamību atgādināt darbiniekiem par pazīmēm, pēc kurām atpazīstami pikšķerēšanas uzbrukumi.

[] Brīdinājumi

Brīdinājums Smart-ID lietotājiem

Saņemta informācija par krāpniecisku kampaņu, kas vērsta pret Smart-ID lietotājiem ar mērķi piekļūt lietotāju kontiem. Lietotājiem tiek izsūtīti krāpnieciski e-pasti it kā Smart-ID tehniskā atbalsta vārdā, iespējami arī telefona zvani.

[] Brīdinājumi