Rūpējoties par Latvijas kibertelpas drošību, CERT.LV piedāvā plašu ar kiberdrošību saistītu pakalpojumu klāstu Nacionālās kiberdrošības likuma subjektiem, tiešās un pastarpinātās pārvaldes iestādēm, atvasinātām publiskajām personām un citām valsts institūcijām, kā arī privāto tiesību juridiskajām personām, kas pilda valsts pārvaldes deleģētu uzdevumu.
Atklāta kritiska (CVSS vērtējums 9.8) ievainojamība (CVE-2024-21410) Maicrosoft Exchange Server programmatūrā. Ievainojamība sniedz neautentificētam uzbrucējam iespēju iegūt paaugstinātas piekļuves tiesības (privilege escalation), un tiek aktīvi izmantota uzbrukumos.
Aizsardzības ministrija aicina jauniešus vecumā no 14 līdz 24 gadiem piedalīties Latvijas kiberdrošības izaicinājumā, reģistrējot savu dalību izaicinājuma mājaslapā www.kibiz.lv no 19. februāra līdz 1. martam.
Vārds “romantisks” parasti saistās ar kaut ko skaistu un nedaudz sapņainu, taču romantiskās krāpšanas gadījumā tai pamatā ir racionāla shēma. Tās mērķis ir likt upurim noticēt ilūzijai par attiecību pastāvēšanu. Kad tas paveikts – iegūta uzticība un nostiprināta emocionālā piesaiste, tiek lūgta finansiāla palīdzība.
Situācija Latvijas kibertelpā 2023. gada 4. ceturksnī bija intensīva, bet stabila. Apdraudēto unikālo IP adrešu apjoms līdzīgs iepriekšējam ceturksnim un šim pašam periodam pagājušajā gadā. Izteikti krasas svārstības apdraudēto IP adrešu apjomā nav novērotas, kas liecina par to, ka Latvijas kibertelpas aizsardzības pasākumi ir efektīvi un atbilstoši.
Atklātas divas kritiskas ievainojamības Fortinet FortiSIEM programmatūrā - CVE-2024-23108 un CVE-2024-23109, kas uzbrucējam sniedz iespēju apiet autentifikācijas validāciju un neautentificējoties veikt nesankcionētu komandu izpildi, izmantojot tam speciāli sagatavotus API pieprasījumus.
Reģionālais kiberdrošības seminārs Rēzeknē
Rēzeknes novada pašvaldības Lielajā zāle
Reģionālais kiberdrošības seminārs Jelgava
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
Reģionālais kiberdrošības seminārs Valmierā
Valmieras Kultūras centrs