Šifrējošie vīrusi ir īpaša veida ļaunatūra, kas šobrīd aktīvi izplatās internetā, apdraudot upuru dokumentus un citus failus. Lai arī šifrējošie vīrusi ir tikai viens no ļaunatūras veidiem, tie ir ļoti izdevīgi noziedzniekiem, tāpēc kļuvuši ļoti izplatīti.
2016. gada 9. augustā CERT.LV pārstāvis uzstājās ar prezentāciju seminārā "Hakeri, digitālās ekonomikas riski un iespējas".
Kibernoziedznieki ir izstrādājuši jaunu uzbrukumu - “CEO krāpšana”. Tas ir krāpšanas veids, kas pazīstams arī kā biznesa e-pasta kompromitēšana (BEC). Noskaidrosim, kā tas strādā un ko darīt, lai sevi pasargātu.
Eiropas Parlaments ir pieņēmis Tīklu un Informācijas sistēmu direktīvu (NIS direktīva), kas informācijas drošības jautājumus regulē vienoti visā Eiropas savienībā.
Līdz 30.jūnijam iespējams iesniegt referātu pieteikumus par kiberdrošības risku pārvaldību, lietu internetu (IoT), IKT auditiem, organizācijas procesu pilnveidi un privātuma aizsardzību digitālajā vidē.
Vasaras brīvlaikā bērniem ir ne vien vairāk laika pavadīšanai internetā, bet tie biežāk atrodas ārpus vecāku redzesloka. Digitālās drošības alianse atgādina, kā vecākiem parūpēties par bērnu un ierīču drošību.
Kiberdrošības konference "KiberŠahs 2025"
Radisson BLU Latvija, Elizabetes iela 55, Rīga