Semināra tēmas: ievainojamību Meltdown un Spectre ietekme, mākoņdatošanas iespējas un riski, NIS direktīvas ieviešana Latvijā, vispārējā datu aizsardzības regula un drošības prasības, kā arī iepazīstināsim ar CERT.LV un NIC.LV DNS ugunsmūra projektu.
Jūsu mobilās ierīces ir lielisks un vienkāršs veids, kā sazināties ar draugiem, iepirkties interneta veikalos, veikt bankas darījumus tiešsaistē, spēlēt spēles, kā arī īstenot daudz citu aktivitāšu. Ņemot vērā to, cik liela nozīme šīm ierīcēm ir mūsu dzīvē, piedāvājam dažus vienkāršus ieteikumus, kā uzturēt ierīces drošas.
Drošība nebeidzas ar vienas dienas aktivitātēm, tas ir process, kuram laiks un uzmanība jāvelta regulāri. Kā interneta vidi padarīt drošāku priekš vismazākajiem lietotājiem un kur meklēt palīdzību.
Š.g. janvāra beigās NATO apvienotais kiberaizsardzības izcilības centrs sadarbībā ar CERT.LV pirmo reizi Latvijā organizēja tehniskās kiberaizsardzības mācības “Crossed Swords 2018”. Šogad mācību mērogs, salīdzinot ar citiem gadiem, bija daudz plašāks, tehniski sarežģītāks un izaicinošāks.
Pirms vairākiem gadiem kiberdrošība mājās bija vienkārša: vairumā māju bija tikai bezvadu tīkls un daži datori. Šodien tehnoloģijas ir kļuvušas sarežģītākas un ir integrētas visos mūsu dzīves aspektos, no mobilajām ierīcēm un spēļu konsolēm līdz mājas termostatam un, iespējams, ledusskapim. Turpmāk daži padomi jūsu mājas drošībai.
CERT.LV ir secinājusi, ka 16. janvārī notikušais bija uzbrukums ar mērķi padarīt sistēmu nepieejamu. Šobrīd norit darbs pie tā, lai sistēmu padarītu noturīgāku, un CERT.LV sadarbībā ar iesaistītajām iestādēm turpina situācijas izpēti, nodrošinot sistēmas veiktspēju ietekmējošo faktoru analīzi. Tiklīdz būs zināmi tehnisko analīžu rezultāti, CERT.LV informēs iesaistītās puses.
Kiberdrošības konference "KiberŠahs 2025"
Radisson BLU Latvija, Elizabetes iela 55, Rīga